ŠVOK, kas tai?

Tai pastatų šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemos. Jos įrengiamos beveik visų tipų objektuose ir yra ypač svarbios užtikrinant atitinkamą patalpų mikroklimatą ir komfortiškas sąlygas. ŠVOK sistemos veiksmingai sumažina šilumos nuostolius, energijos sąnaudas šildymui, vėdinimui, vėsinimui ir karšto vandens paruošimui.

Tvarūs sprendimai jūsų namams

Kad namų mikroklimatas būtų sveikas itin svarbu palaikyti tinkamą oro drėgmė. Per daug drėgname kambaryje veisiasi sveikatai kenksmingi pelėsiai ir bakterijos, tuo metu sausas oras išdžiovina odą, plaukus, nosies gleivinę, tampame mažiau atsparūs virusams, dažniau sergame. Oro drėgmę reguliuoti padeda tinkamai parinkta vėdinimo sistema, rekuperatoriai.

Mūsų specialistai nuolat tobulinasi ir susipažįsta su naujausiomis šildymo, oro vėdinimo, rekuperacijos ir kondicionavimo sistemomis. Todėl galime jums pasiūlyti šiuolaikiškiausius ir ekonomiškiausius sprendinius.

 

ŠVOK sistemos kurias galime įrengti:

Oras - Vanduo šilumos siurbliai

Oras–vanduo šilumos siurbliai – tai įrenginiai, gaminantys šilumą iš aplinkos oro, todėl šioje šildymo sistemoje itin svarbų vaidmenį atlieka oro temperatūra: kuo mažesnis lauko oro ir pastato vidaus oro temperatūrų skirtumas, tuo efektyviau veikia sistema.

 

Privalumai:

 • Nesudėtinga integruoti į bet kurią kitą namuose jau esančią šildymo arba karšto vandens ruošimo sistemą;
 • Tai ekologiška šildymo sistema, nėra apsinuodijimo tikimybės, nes freonas yra visiškai nekenksmingas;
 • Nereikalinga didelė nuolatinė priežiūra, todėl namus galite palikti ir ilgesniam laikui.

Oras -oras šilumos siurbliai

Šilumos siurblys oras – oras savo veikimo principu yra panašus į kondicionierių, tik kad turintis šildymo funkciją. Tokie šilumos siurbliai „imdami“ šilumą iš aplinkos šaltnešiu (freonu pripildytais vamzdeliais) ją perneša į namus, o šiluma patalpose pasklinda oro pūtimo principu.

Privalumai:

 • Paprastas montavimas padeda sutaupyti daug laiko bei pinigų;
 • Vasaros metu šio tipo šilumos siurbliai sėkmingai naudojami kaip oro kondicionavimo sistemos;
 • Užtenka minimalios priežiūros, vieno aptarnavimo per metus, kas leidžia užtikrinti, jog sistema veiks patikimai ir ilgai.

Rekuperacinės sistemos

Rekuperacinė sistema tai vėdinimo sistema kurios pagalba patalpose keičiamas oras išsaugant išmetamo oro šilumos energiją. Šilumos energiją išsaugo rekuperatoriuje esantis šilumokaitis kuris efektyviai įsisavina ištraukiamo šilto ir panaudoto oro energiją ir perduoda ją įtraukiamam šviežiam ir gaiviam orui iš lauko.

Privalumai:
 • Patalpose užtikrinamas šviežias oras;
 • Į patalpas tiekiamas oras yra tiekiamas pro filtrus išvalančius nuo dulkių, žiedadulkių bei kietųjų dalelių;
 • Sutaupoma daug lėšų išsaugant šilumą;
 • Oro kaita patalpose apsaugos sienas nuo pelėsio, perteklinės drėgmės, langų rasojimo

Vėdinimas ir kondicionavimas

Vėdinimas – tai oro cirkuliavimas jį atvėsinant. Kondicionavimo sistemą sudaro vėdinimo ir šaldymo/šildymo įrenginys, kuris ima orą iš patalpų, jį atvėsina ar pašildo ir grąžina atgal į patalpas. Kondicionavimo sistemos įrengiamos biuruose ir kituose objektuose, kuriuose svarbu grynas ir tinkamos temperatūros oras. Šiais laikais kondicionavimo sistema – beveik privaloma prekybinio ar pramoninio objekto dalis, užtikrinanti darbuotojų ir klientų komfortą.

Kondicionavimas – tai oro cirkuliavimas jį atvėsinant. Kondicionavimo sistemą sudaro vėdinimo ir šaldymo/šildymo įrenginys, kuris ima orą iš patalpų, jį atvėsina ar pašildo ir grąžina atgal į patalpas. Kondicionavimo sistemos įrengiamos biuruose ir kituose objektuose, kuriuose svarbu grynas ir tinkamos temperatūros oras. Šiais laikais kondicionavimo sistema – beveik privaloma prekybinio ar pramoninio objekto dalis, užtikrinanti darbuotojų ir klientų komfortą.

Pasyvus vėsinimas paviršiais

Projektuojame bei montuojame įvairių tipų vėsinimo sistemas: pasyvus vėsinimas paviršiais (grindimis, lubomis, sienomis).

Vėsinimas grindimis – vėsą gaminti gali geoterminiai ir oras vanduo šilumos siurbliai. Grindinis vėsinimo būdas sutaupo kondicionavimo sistemos įrengimo kaštus, o vėsa iš grindų garantuoja komfortą vasaros metu.

Vėsinimas lubomis – sistema montuojasi ant tradicinio apdailai naudojamo gipso kartono karkaso. Paviršių suaktyvinimui naudojamas oras-vanduo ar geoterminis šilumos siurblys. Lubomis teka vėsus vanduo, kuris ir vėsina patalpas, nors pati sistema yra nematoma. Tai ekonomiškas ir tvarus būdas energetiniu požiūriu efektyviai šildyti bei vėsinti pastatus.

Vėsinimas sienomis – Vėsinimas sienomis paprastai naudojamas ten, kur dėl pastato techninių ypatybių negalima įrengti vėsinimo lubomis. Paviršių suaktyvinimui naudojamas oras-vanduo ar geoterminis šilumos siurblys. Sienomis teka vėsus vanduo, kuris ir vėsina patalpas, nors pati sistema yra nematoma

Santechnikos sistemos

Projektuojame bei montuojame įvairių tipų santechnikos sistemas: 

 • Grindinį šildymą;
 • Vandentiekį;
 • Kanalizaciją;
 • Sanitarinius mazgus.

Nežinote kokią sistemą pasirinkti? Susisiekite ir mūsų specialistai jums patars

Scroll to Top